Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Nume
Denumirea companiei
Email
Telefon mobil
Ce căutați
Mesaj/Detalii proiect
0/1000

Recipiente și capacuri din hârtie pentru alimente

Sigur pentru utilizare în cuptorul cu microunde | Design etanș la scurgere | Certificat FSC | Ambalaje pentru alimente calde și reci destinate livrărilor și comenzilor take-away

Exploră produsele

Prezentare generală a produsului

Recipientele din hârtie pentru alimente și capacele sunt concepute pentru restaurante, platforme de livrare a alimentelor, bucătării virtuale, servicii de catering, rafturile de la secțiile de preparate gata de consum din supermarketuri și afaceri specializate în pregătirea meselor. Acestea oferă ambalaje durabile, suprapozabile și sigure pentru alimente, potrivite pentru mese fierbinți, salate, supe, gustări și produse culinare gata de consum. Disponibile în formate rotunde și dreptunghiulare, aceste recipiente sunt proiectate cu funduri și cusături laterale întărite pentru a asigura o manipulare stabilă în timpul umplerii, stivuirii, transportului și livrării.
Fabricat din carton alb SBS de calitate alimentară, carton kraft sau carton reciclat, cu învelișuri opționale din PE, PLA sau acoperiri pe bază de apă fără PFAS, această gamă oferă o rezistență fiabilă la grăsimi și umiditate pentru diverse aplicații alimentare. Recipientele îndeplinesc cerințele esențiale privind contactul cu alimentele și durabilitatea, inclusiv FDA 21 CFR 176.170, UE EC 1935/2004, certificarea FSC®, compostabilitatea conform BPI pentru variantele cu PLA și conformitatea cu Legea California Proposition 65, în timp ce sistemele ISO 22000, BRCGS Packaging și HACCP asigură un control constant al producției de ambalaje alimentare.

Prezentare generală a produsului

Caracteristici Principale ale Produsului

Structură reforțată

Construcția fundului întărit susține până la 2 kg fără deformare, făcând recipienții potriviți pentru mesele cu orez, salate, paste, supe și preparate pentru livrare.

Design etanș pentru transport

Capacele imbrăcate asigură o închidere sigură în timpul livrării, iar performanța la scurgere este controlată la <0,3 % în condiții de testare interne.

Opțiuni sigure pentru cuptorul cu microunde

Recipienții cu acoperire PE sau pe bază de apă pot fi încălziți din nou timp de până la 2 minute la 800 W, atunci când sunt folosiți împreună cu capace perforate pentru evacuarea aburului.

Opțiuni de materiale durabile

Recipientele cu strat de PLA sunt compostabile comercial conform EN 13432, în timp ce variantele cu acoperire pe bază de apă susțin reciclarea în fluxurile adecvate de deșeuri de hârtie.

Imprimare personalizată cu marcă

Este disponibilă imprimarea flexografică în până la 4 culori pe corpul recipientului și pe capac, cu precizie cromatică controlată în limitele ΔE ≤ 2,0.

Compatibilitate flexibilă cu capace

Sunt disponibile capace plate, capace cu boltă, capace articulate, capace din CPLA, capace din PET, compatibilitate cu mașini automate de etanșare și benzi de sigilare cu efect de evidențiere a manipulării neautorizate.

Specificații tehnice și dimensiuni

Următoarele dimensiuni standard acoperă nevoile obișnuite de ambalare pentru livrări, comenzi la domiciliu, servicii de catering și produse din deli, fiind disponibile formate rotunde și dreptunghiulare pentru diferite tipuri de alimente.

Dimensiune / Capacitate

Diametru superior

Diametru inferior

Înălțime

Opțiunea materială

Cantitate Embalare

8 oz / 240 ml rotund

96 mm

70 mm

40 mm

Strat PE acoperit

500 × 10 = 5.000

16 oz / 480 ml rotund

115 mm

82 mm

65 mm

Acoperire PE / PLA

300 × 10 = 3.000

26 oz / 780 ml rotund

130 mm

95 mm

80 mm

Acoperire PE / PLA

250 × 10 = 2.500

32 oz / 950 ml rotund

140 mm

100 mm

90 mm

Acoperire PE / PLA

200 × 10 = 2.000

12 oz dreptunghiular

152 × 102 mm

130 × 80 mm

45 mm

Strat PE acoperit

300 × 10 = 3.000

24 oz dreptunghiular

178 × 127 mm

152 × 102 mm

55 mm

Acoperire PE / PLA

250 × 8 = 2.000

*Toate dimensiunile sunt concepute pentru potrivire stabilă a capacelor, stivuire eficientă și ambalare fiabilă în cutii. Dimensiuni personalizate, grosimi ale pereților și structuri de acoperire pot fi dezvoltate în funcție de volumul comenzii și de cerințele aplicației.

Capacități de personalizare

Oferim personalizare completă pentru comenzi de containere și capace din hârtie pentru alimente, incluzând imprimarea, dimensiunea, materialul, potrivirea capacelor, documentația de conformitate și ambalarea pentru export, astfel încât să corespundă cerințelor operațiunilor dumneavoastră de foodservice și ale brandului.
Imprimare și marcare

Imprimare și marcare

Imprimarea flexografică suportă 1–4 culori, în timp ce imprimarea offset CMYK, potrivirea culorilor Pantone, finisajele mat/lucios, relieful în relief și în adâncime, precum și imprimarea pe interior sunt disponibile pentru o prezentare premium.

Dimensiune și formă

Dimensiune și formă

Containerele rotunde sunt disponibile în volume de la 8 la 64 oz, iar cele dreptunghiulare – de la 12 la 48 oz; forme personalizate și divizori de compartimente sunt oferite pentru comenzi peste 200.000 bucăți.

Selectarea materialelor

Selectarea materialelor

Opțiunile includ carton alb SBS pentru calitate superioară de imprimare, carton kraft pentru un aspect natural și carton reciclat GRS, cu învelișuri interioare din PE, PLA sau pe bază de apă.

Potrivirea capacelor

Potrivirea capacelor

Capace plate cu fixare prin încăpere, capace cu formă de cupolă și orificii de ventilație, capace cu articulație tip „clamshell”, capace din CPLA, capace transparente din PET și capace din hârtie cu garnituri din silicon pot fi furnizate.

Documentația privind conformitatea

Documentația privind conformitatea

Scrisoarea de garanție FDA, Declarația de conformitate UE, Certificatul FSC CoC, Certificatul BPI și rapoartele de testare SGS privind migrarea, precum și rapoartele de testare privind metalele grele sunt disponibile la cerere.

Configurarea ambalajului

Configurarea ambalajului

Recipientele și capacele pot fi ambalate separat sau ca seturi, cu învelire termoretractabilă în vrac, ambalaje personalizate din carton și încărcare pe paleți optimizată pentru livrările destinate exportului.

Asigurarea Calității și Fiabilitatea Lanțului de Aprovizionare

Asigurarea Calității și Fiabilitatea Lanțului de Aprovizionare
Sistemul nostru de producție este sprijinit de sisteme internațional recunoscute de management al calității, mediului, securității și ambalajelor pentru alimente, inclusiv ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, BRCGS Issue 9, FSSC 22000 și HACCP. Aceste sisteme contribuie la asigurarea unei calități stabile a produselor, a unei performanțe sigure în contact cu alimentele și a unui control constant al producției, atât pentru comenzile standard, cât și pentru cele personalizate.


Fiecare lot este verificat prin inspecție automată a dimensiunilor și a greutății, pentru a menține o calitate constantă a formării și compatibilitatea capacelor. Testele de etanșeitate se efectuează prin metodele de umplere cu apă și de răsturnare, pe baza unui eșantion de 500 de unități, iar testele de migrare pot fi realizate conform cerințelor UE 10/2011. Un Certificat de Analiză (CoA) este inclus în fiecare expediere, iar rapoarte suplimentare de testare SGS privind migrarea sau conținutul de metale grele sunt disponibile la cerere.


Pentru planificarea lanțului de aprovizionare, menținem un procent de livrare la timp de 98,5 % și oferim un portal de urmărire a producției pentru comenzile mari. Pentru contractele anuale sau programele recurente de servicii alimentare, este disponibil un program VMI — Inventory Management Vendor — care ajută la reducerea riscurilor de lipsă de stoc, la stabilizarea reînnoirii stocurilor și la susținerea vârfurilor sezoniere de cerere.

Întrebări frecvente

Răspunsuri rapide la întrebări frecvente despre siguranța în cuptorul cu microunde, capacitatea de încărcare, opțiunile de capace, materialele compostabile și termenele de livrare pentru producția personalizată.
Sunt recipienții siguri pentru utilizarea în cuptorul cu microunde?
Da, recipienții din PE și cei acoperiți cu straturi pe bază de apă sunt siguri pentru utilizarea în cuptorul cu microunde timp de până la 2 minute, la o putere de 800 W. Se recomandă utilizarea capacelor cu orificii de ventilație pentru evacuarea aburului. Variantele acoperite cu PLA NU sunt sigure pentru utilizarea în cuptorul cu microunde.
Care este capacitatea maximă de greutate?
Containerele standard suportă până la 2 kg. Versiunile rezistente (cu carton de 400+ gsm) suportă până la 3 kg. Reforțare personalizată disponibilă pentru aplicații cu supă/ciorbă.
Se pot comanda capacete separat?
Da. Capacetele se vând separat sau ca seturi de container + capacete. Putem asocia orice dimensiune de container cu opțiuni de capacete plate, bombate sau cu balamale.
Oferiți opțiuni compostabile?
Da. Containerele acoperite cu PLA și capacetele din CPLA sunt complet compostabile (certificate conform EN 13432 / BPI). Este necesară compostarea industrială. Perioada tipică de descompunere: 90–180 de zile.
Care este termenul de livrare pentru containerele personalizate cu imprimare?
Standard: 25–30 de zile după aprobarea art-work-ului. Comandă urgentă disponibilă: 15–18 zile cu supliment. Termenul de livrare pentru eșantioane: 7–10 zile (digital), 15–20 zile (placă flexografică).
Întrebări frecvente

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Nume
Denumirea companiei
Email
Telefon mobil
Ce căutați
Mesaj/Detalii proiect
0/1000

Aveți nevoie de probe personalizate de pahare din hârtie sau ambalaje?

Trimiteți tipul de produs, dimensiunea, cerințele de imprimare și piața țintă pentru o ofertă personalizată și probe fizice în termen de 3 zile lucrătoare. Echipa noastră va furniza, de asemenea, documentația de conformitate corespunzătoare reglementărilor regionale.

Solicitați o ofertă personalizată și probe